Přidat otázku

Jméno: * E-mail *

Telefón Zařazení *

Nadpis *


pole označená * jsou povinná
www.legrandforum.cz

Potřebujete pomoci?

Poradíme Vám.

- vypínače a zásuvky

- inteligentní systémy

- vstupní systémy

- jištění a svítidla

- prodlužovačky

- jiné

Umí legrand/bticino (Zigbee) komunikovat se Somfy?

Jméno: Daniel Zavrtálek

Datum: 12.07. 2019

Zařazení: Různé

Dobrý den,
Jsem majitelem bytu, ve kterém jsou nainstalované venkovní žaluzie ovládané dálkovým ovládáním. Pohon je od Somfy a ovládání je přes dálkový ovladač Somfy Situo 5 Variation io.
Když jsme se nastěhovali před rokem do bytu, všiml jsem si, že na zdech u oken zůstaly zaslepené vypínače (původně určené k ovládání venkovních žaluzií). Po dotazu na developera mi bylo řečeno, že v místě zaslepených vypínačů je pouze přívod a tento je bohužel nefunkční (nebo alespoň nepoužitelný pro vypínače žaluzií). Zásuvky v bytě jsou Legrand/bticino Living light.
Ideálně bych chtěl ovládat žaluzie, jak pomocí dálkového ovladače, tak i ovladačů na zdi. Proto hledám řešení. Myslím, že by se problém dal vyřešit pomocí vypínačů napájených baterií (nikoliv přívodem).

Řešení vidím v dokoupení centrálního ovladače žaluzií od bticino (napájení baterií, Zigbee) a sesynchronizovaní se stávajícím dálkovým ovládáním a pohonem od Somfy. Nejsem si jenom jist, zdá-li naistalovany pohon od Somfy umí komunikovat s ovládači na zeď od Legrand/bticino (Zigbee 2.4GHz). Somfy io-homecontrol pracuje na kmitočtu 868.95 MHz.

Potom bych viděl 2 možnosti:
1) Pokud bticino Zigbee umí komunikovat s Somfy io-homecontol, tak by se jednalo pouze o dokoupení a instalaci centrálních ovladačů žaluzií( bticino N4599N + Krytky: bticino N4911AHN, N4915AN).

2) Pokud bticino Zigbee neumí komunikovat se Somfy io-homecontol, tak bych pravděpodobně musel dokoupit jak centrální ovladače žaluzií ( bticino N4599N + Krytky: bticino N4911AHN, N4915AN), tak i bticino (Zigbee) žaluziový spínač/pohon (bticino 88326) a dálkový ovladač (bticino 88232).

V tuto chvíli bych potřeboval potvrdit, jestli je moje úvaha správná, případně která z variant je ta správná - 1) nebo 2). Otázka: Umí legrand/bticino (Zigbee) komunikovat se Somfy?

S pozdravem,
Daniel Zavrtálek

PŘIDAT ODPOVĚĎ

Odpovědi mohou přidávat pouze pracovníci společnosti Legrand. Pokud pracujete ve společnosti Legrand, přihlaste se prosím.

Zadajte heslo